Wostatnim cyklu pojawił się wątek klasycznej polówki,Koszulki Piłkarskie a ponieważ po publikacji dostałem kilka dodatkowych pytań, to postanowiłem szerzej poruszyć ten temat. Wszak męskie polo to klasyczny i ponadczasowy element męskiej garderoby i o dziwo nie było o nim jeszcze tekstu na blogu.

Wiele ubrań współczesnej mody codziennej wywodzi się z historycznych uniformów sportowych. Najbardziej znany element męskiej garderoby, który na ulice trafił z kortu tenisowego to klasyczna koszulka polo. Jej pierwowzór znany był już pod koniec XIX wieku – podczas gry w polo używali jej brytyjscy żołnierze stacjonujący w Indiach,Koszulka jednak to właśnie tenis przyczynił się do jej popularyzacji.

Ojcem jej sukcesu był Rene Lacoste, francuski tenisista, który znany był nie tylko ze znakomitej gry (m.in. dwa razy wygrał Wimbledon), ale także z przywiązania do tego co i jak nosił. To właśnie on w roku 1926, prawdopodobnie jako pierwszy pojawił się na korcie dużego turnieju (US Open) w koszulce z krótkim rękawem własnego projektu. Był to egzemplarz z bawełnianej dzianiny, z miękkim kołnierzykiem i dekoltem zapinanym na guziki. Jeszcze wtedy podstawowym elementem stroju tenisisty była bawełniana koszula z długim rękawem i długie flanelowe spodnie,Koszulki więc ubiór Rene wzbudził spore zamieszanie.

 

Source: http://www.xflessplnv.com